По време на фестивала "Реката на историите и световете" ще се срещнем с най-доброто от дамската фентъзи сцента. Данна Донку е лингвист-преводач по образование. Започва като автор на текстове за песни на български и английски език за популярни родни изпълнители през 2008 година – сфера, в която продължава да се изявява и до днес. Автор е на три книги: романите "Каста Дивото сърце" (2020, жанр: приказна романтика) и "Узурпаторките" (2021, жанр: фентъзи, начало на поредица), стихосбирката "Любовта никога не спи" (2023). Публикува в различни колективни сборници и е автор в благотворителните сборници на CharityBar. Всичко за нея можете да прочетете на официалния ѝ сайт https://www.dannadonku.com/.
Габриела Плочева обича да пише от ученическите си години, но едва през 2021 г. се престрашава да издаде дебютния си роман - “Предсказанието” - част от фентъзи поредицата “Огън и злато”. След няколко месеца издава и сборника с хорър разкази “Дълбоката мрежа”. Година по-късно, излиза и втора част от поредицата “Принцът на мрака”, с нея Габи прави и първите стъпки към късометражните филми. През 2024г. заедно с Александрина Крушарска и Десислава Дюлгерян издава сборника с три новели “Обсебени от мрака”. Предстои излизането и на третата част от поредицата - “Кралицата на Подземния свят”.
Симона Панова четe много и безразборно, най-различни жанрове и автори. В редките моменти, в които не е потънала в книга, обича да създава шевици. Слуша рок музика, рисува и с удоволствие ходя на театър, мюзикъл и опера. В момента живее в любимия си град Видин, където се развива действието в романите ѝ. Силният ѝ интерес към българския фолклор s подтиква да го вплетe във фентъзи романите си. Автор e на „Змей закрилник“ (2022), „Змей побратим“ (2023), „Змей омайник“ (2024) и „Градска самодива“ (2025). Личният сайт на авторката: https://simonapanova.wordpress.com/
С програмата на фестивала можете да се запознаете тук: https://fantasyriver.libruse.bg/index.html#/

