Обичате ли историите за малки любопитни и умни лисичета? А знаете ли в коя книга има такъв герой? Искате ли да нарисувате най-хубавата рисунка с лисиче?
Тогава грабвайте моливите и четките! Включете се в нашия конкурс "Лиско и приятели", посветен на 100 г. от рождението на Борис Априлов и неговия герой.
Изпращайте вашите сканирани или снимани рисунки на email : children@libruse.bg
Напишете името, годините и от къде сте.
Срок за изпращане - 12:00 часа на 10.03.2021 г.
На тази дата ще бъде публикувана виртуална изложба на нашата страница във фейсбук, където до 19.03.2021 г. рисунките ще събират харесвания и събралите най-много ще получат награда на публиката.
На 23 март ще обявим крайните резултати.
Позволени са всякакви видове бои и техники. Конкурсът е предназначен за деца до 14 г.
Молим ви, изпращайте ни файлове с добро качество!
За вдъхновение ви оставяме един любим цитат:
"Светът – това е нещо много красиво – отвърна Костенурко. – Не можеш да си представиш по-красиво нещо. Направено е от вода и суша, като е спазена следната пропорция: две трети вода и една трета суша.
– Много са го разводнили – разочарова се лисичето."
През 2021 година се навършват 100 години от рождението на Борис Априлов. Той е роден на 21 март 1921 г. Автор с богато творчество, но известен най-вече с поредицата за деца "Приключенията на Лиско".